اخذ ویزای استرالیا برای شهروندان کلیه کشورهای دنیا (جز نیوزلند) که قصد ورود به استرالیا را دارند، لازم است. در حقیقت پرونده های مهاجرت به این کشور در چارچوب یکی از انواع ویزاهای استرالیا مورد بررسی قرار می گیرند. در این متن انواع ویزای استرالیا را به طور خلاصه همراه با شرایط اخذ هریک مورد مطالعه قرار می دهیم.

انواع ویزای استرالیا

ویزای استرالیا

انواع ویزای استرالیا را در حالت کلی می توان به دو گروه ویزای دائم و موقت تقسیم کرد. با توجه به قصد و نیت متقاضی از مهاجرت نیز انواع ویزای استرالیا را می توان شامل ویزای تحصیلی، شغلی، سرمایه گذاری و … دانست.

ویزای تحصیلی استرالیا

دانشگاه های استرالیا دانشگاه هایی معتبر و با رتبه علمی بالا هستند، از این رو سالانه افراد زیادی از سراسر جهان جهت ادامه تحصیل اقدام به اخذ ویزای تحصیلی این کشور می کنند. تحصیل در حین کار نیز امتیازی است که افراد را بیشتر برای اخذ این نوع ویزا ترغیب می کند؛ چرا که با کار کردن همزمان با تحصیل، اخذ اقامت استرالیا نیز تسهیل می شود.

جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا لازم است از یکی از دانشگاه ها و مراکز تحصیلی این کشور، پذیرش بگیرید و سپس اقدام به اخذ ویزا کنید.

ویزای تحصیلی استرالیا در چندین زیر مجموعه از جمله زیر مجموعه های 573، 574، 572، 570، 571، 580 و … اخذ می شود. به عنوان مثال ویزاهای زیر مجموعه 573 و 574 اختصاص به کسانی دارند که قصد آنها تحصیل در سطح آموزش عالی و انجام تحقیق و پژوهش باشد. افراد متقاضی اخذ این ویزا بایستی  رزومه علمی و سطح سواد خوب و قابل قبولی داشته باشند.

ویزای کاری استرالیا

نیاز به نیروی کار متخصص و نرخ بسیار پایین بیکاری در این کشور باعث می شود سالانه افراد زیادی اقدام به اخذ ویزای کاری استرالیا نمایند. اخذ ویزای استرالیا در این مورد شامل 8 زیر مجموعه است که هر فردی با توجه به مهارت و تخصص خود می تواند در هر یک از این زیر مجموعه ها اقدام به اخذ ویزا نماید. در میان این 8 شاخه یا زیر مجموعه، زیر مجموعه شماره 189 (ویزای مهارت و تخصص 189) بیشترین متقاضی را دارد.

اخذ ویزای 189 به صورت مستقل و بدون نیاز به اسپانسر انجام می شود و این مزیت به نوعی مهم ترین دلیل استقبال بالای افراد از اخذ آن است. افراد موفق به اخذ این ویزا می توانند اقامت دائم استرالیا را نیز بگیرند که مزیت فوق العاده ای برای آنها محسوب می شود.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا خود به سه نوع ویزای شماره 188 استرالیا که جهت اقامت 4 ساله فرد متقاضی صادر می شود و ویزاهای 888 و 132 استرالیا که جهت اقامت دائم صادر می شوند، تقسیم می شود. این سه ویزا از جمله پرطرفدارترین ویزاهای استرالیا هستند و شرایط بسیار مطلوبی را نسبت به سایر انواع برای متقاضیان فراهم می کنند. به عنوان مثال یکی از زیر مجموعه های ویزای 188، ویزای کارآفرینی، یکی از بهترین روش ها برای سرمایه گذاری در استرالیا محسوب می شود. جهت اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا، سرمایه گذاری به ارزش حداقل 200 هزار دلار در این کشور لازم است.

علاوه بر این موارد که به عنوان مهم ترین و پر طرفدارترین انواع ویزای استرالیا ذکر شدند، ویزای این کشور شامل انواع دیگری از جمله ویزای توریستی، ویزای خانوادگی، ویزای کاری موقت، ویزای کارفرما، ویزای بشر دوستانه و … می شود. در صورت داشتن ابهام در مورد انواع ویزای استرالیا می توانید با وکیل مهاجرت به استرالیا، احسان جهان اندیش، تماس بگیرید.